برگزاری آزمون مدارس استعدادهای درخشان به صورت استانی

آزمون مدارس استعدادهای درخشان به صورت استانی در اردیبهشت‌ماه سال94 برگزار می‌شود.


به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ثبت‌نام داوطلبین مدارس استعدادهای درخشان “سمپاد” از 25 بهمن‌ماه آغاز شده و تا هفت اسفندماه ادامه خواهد داشت.
براساس این گزارش، امسال با توجه به حجم بالای داوطلبین ثبت‌نام‌ها به صورت استانی انجام می‌شود و تمامی مراحل ثبت‌نام و صدور کارت به صورت اینترنتی است و نتایج نیز به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد. ثبت‌نام ویژه پایه هفتم بوده و برگزیدگان از بین دانش‌آموزان پایه ششم انتخاب خواهند شد.
آزمون ورودی 25 اردیبهشت‌ماه سال 1394 راس ساعت 9 صبح به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
در این گزارش آمده است: محتوای آزمون از کتاب درسی پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی 93 -94 انتخاب می‌شود و مواد آزمون شامل، آموزش قرآن، هدیه آسمانی، ادبیات فارسی، مهارت‌های خواندن و نوشتن، مطالعات اجتماعی، تفکر و پژوهش، علوم تجربی و ریاضی است.

برگزاری آزمون مدارس استعدادهای درخشان به صورت استانی
بر این اساس؛ سوالات به صورت چهار گزینه‌ای و در سطح محتوای کتاب درسی خواهد بود و اگر دانش‌آموزی محتوای درسی را به خوبی متوجه شده و از ضریب هوشی بالایی برخوردار باشد، می‌تواند در آزمون پذیرفته شود؛ نیازی نیست که والدین از کلاس‌های خارج از مدرسه با هزینه‌های گزاف استفاده کنند.
در گزارش سازمان استعدادهای درخشان تصریح شده است؛ ملاک پذیرش دانش‌آموزان آزمون‌های کیفی (توصیفی) پایه پنجم است و دانش‌آموزان باید در پایه پنجم مقیاس بسیار خوب را در تمام دروس یا خوب را در حداکثر یک درس کسب کرده باشند.
بر این اساس؛ در راستای جذب افراد تیزهوش و استعدادهای درخشان به رشته علوم انسانی امسال در دوره دوم متوسطه تنها در رشته علوم انسانی پذیرش خواهیم داشت و ثبت‌نام دانش‌آموزان اول دبیرستان از 2 خرداد 94 تا 21 خرداد انجام خواهد شد. آزمون آن نیز روز 1 مرداد سال 1394 در سراسر کشور برگزار می‌شود و ملاک پذیرش دانش‌آموزان پایه اول دبیرستان در رشته علوم انسانی مدارس استعدادهای درخشان سمپاد معدل کل 17 به بالاست .
در این گزارش آمده است؛ اتباع غیرایرانی نیز که شرایط لازم برای حضور در مدارس استعدادهای درخشان “سمپاد” دارند نیز می‌توانند طبق ضوابط در این آزمون ثبت‌نام کنند و برای دانش‌آموزان ایرانی مقیم خارج از کشور و یا دانش‌آموزان ایرانی شاغل در مدارس ایرانی خارج کشور نیز براساس ضوابط همزمان با ثبت‌نام آزمون ورودی رشته علوم انسانی در اول مردادماه 94 آزمون برگزار می‌شود.
منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *