برگزاری دوره‌های آموزش کارآفرینی ویژه دانش‌آموزان


معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی خاص دانش‌آموزان مستعد با همکاری سازمان‌های مردم نهاد و پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از شهرستان‌های استان تهران، علی زرافشان در بازدید از حوزه آزمون پایش طرح ملی کاشف در دبیرستان شکرایی شهر ری اظهار کرد: رویکرد کارآفرینی از جهت‌گیری‌های نظام و تاکیدات مقام معظم رهبری برای تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: به منظور توسعه کارآفرینی توافق نامه‌ای با دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران منعقد گردید که براساس آن وضعیت فرهنگ کارآفرینی در دانش‌آموزان دور اول متوسطه در پایه‌های هفتم و هشتم مورد پایش قرار می‌گیرد.
وی گفت: نتایج این پایش در قالب کارنامه‌ای به دانش‌آموز ارائه می‌شود که در آن وضعیت فرهنگ کارآفرینی در دانش‌آموز مشخص می‌شود.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: در ادامه این ارزیابی به دانش‌آموز مشاوره داده می‌شود که اگر او بخواهد در زمینه کارآفرینی فعالیت نماید، چه اقداماتی را باید انجام دهد.
وی خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف و نتایج این پایش اینست که در این طرح ملی وضعیت فرهنگ کارآفرینی در بین دانش‌آموزان کشور نیز مورد سنجش قرار می‌گیرد و نتایج حاصل از این پایش مبنای برنامه‌ریزی در موضوع کارآفرینی و اشتغال برای سال‌های بعد قرار می‌گیرد.
زرافشان در بیان دیگر نتایج این طرح ملی افزود: در این طرح دانش‌آموزان مستعد و برگزیده مشخص و تحت آموزش‌های کارآفرینی قرار خواهند گرفت.
وی از برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی توسط سازمان‌های مردم نهاد با همکاری پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی خبر داد و خاطر نشان کرد: امیدواریم با این حرکت بتوانیم نقش سازنده و موثری در توسعه فرهنگ کارآفرینی از طریق آموزش و پرورش ایفا نماییم.

 

منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

 

 

برچسب گذاری توسط , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *