تحصیل 1870 دانشجو در دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان

رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان گفت: در حال حاضر 1870 دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 1483 دانشجو در مقطع کارشناسی، 329 دانشجو در مقطع ارشد و 58 دانشجو در مقطع دکتری هستند.

 

هیوا فاروقی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، اظهار کرد: در حال حاضر در دانشکده مهندسی، دانشجویان در هشت گروه مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و مهندسی فناوری اطلاعات مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: در دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان 10 رشته گرایش در مقطع کارشناسی، 15 رشته گرایش در مقطع ارشد و 3 رشته گرایش در مقطع دکتری شامل مهندسی صنایع، برق و عمران وجود دارد.

رییس دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان به تعداد اعضای هیئت علمی این دانشکده اشاره و عنوان کرد: 51 عضو هیئت علمی تمام وقت و 16 نفر بورسیه (دانشجوی دکتری) در دانشکده مهندسی مشغول به خدمت هستند.

تلگرام

وی تصریح کرد: همچنین 1870 دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 1483 در مقطع کارشناسی، 329 دانشجو در مقطع ارشد و 58 دانشجو در مقطع دکتری هستند.

فاروقی ضمن اشاره به وضعیت پژوهشی اعضای هیئت علمی این دانشکده، افزود: در سال‌های اخیر بالغ بر 600 مقاله از اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی در مجلات معتبر isi و علمی پژوهشی خارج و داخل کشور به چاپ رسیده است و حدود یک هزار ارائه مقاله در کنفرانس‌های معتبر بین المللی و ملی انجام شده است.

رییس دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان چاپ 15 جلد کتاب و انجام بیش از 100 طرح پژوهشی در داخل و خارج دانشگاه توسط اعضای هیئت علمی را از دیگر دستاوردهای حوزه پژوهشی این دانشکده عنوان کرد.

وی یادآور شد: برای سال تحصیلی جدید اگر مجوز صادر شود دو رشته گرایش برق مخابرات و کنترل و رشته ارشد نقشه برداری عمران به رشته‌های این دانشکده افزوده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *