گفتگو با آرش نصراصفهانی رتبه 9 منطقه‌ی 1 کنکور ریاضی 94

گفتگو با آرش نصراصفهانی رتبه 9 منطقه‌ی 1 کنکور ریاضی 94

گفتگو با آرش نصراصفهانی رتبه 9 منطقه‌ی 1 کنکور ریاضی 94

لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمائید از چه رشته‌ای چه رتبه‌ای کسب کرده‌اید؟

آرش نصراصفهانی هستم رتبه 9 منطقه‌ی 1 رشته‌ی ریاضی از اصفهان

از چه سالی به کانون آمدید و چه شد که در آزمون‌های کانون ثبت‌نام کردید؟

از ابتدای سال چهارم به توصیه‌ی دوستانم که یکسال از من بزرگتر بودند به کانون آمدم یک عامل دیگرش هم رتبه های برتری بودند که شما هر سال به نمایش می‌گذاشتید و تعدد دانش آموزان کانون باعث شد این آزمون‌ها را انتخاب کنم و عامل سوم هم این‌که همه‌ی دانش‌آموزان کلاس ما هم این آزمون‌ها را می‌دادند.

و مهمترین دستاورد کانون برای شما چه بود؟

مهم‌ترین دستاورد کانون به نظر من این بود که فاصله‌ی آزمون‌ها خیلی درست تنظیم شده بود نه آنقدر زیاد بود که من رها شوم و نه آنقدر کم بود که یک اتفاق کوچک بتواند روی نتیجه‌ام تاثیر زیادی بگذارد.

در مورد کمیت و کیفیت مطالعه خودتان بگویید. این‌که چقدر درس خواندید و چقدر روش‌هایتان دقیق بود و روش‌مند درس خواندید؟

در مورد کمیت، تابستان 5 ساعت و نیم‌سال اول تا قبل از عید روزهایی که مدرسه می‌رفتم 4 و 5 ساعت و روزهای تعطیل، 12 ساعت و بعد از عید 6.5 و 7 ساعت مطالعه می‌کردم. در مورد سخت‌کوشی نمی‌توانم بگویم این یک سال خیلی سخت‌کوش بودم از اول طوری بودم که انتظارات معلم و انتظار خودم را برآورده می کردم از اول دوران تحصیلم مساله‌ای را از درسی که یک روز در مدرسه داده شده بود نفهمیده باقی نمی گذاشتم و همین روند را هم با همان روش‌هایی که از اول درس می‌خواندم تا آخر ادامه دادم.

شما صحبت های برترها را می‌خواندید یا می‌شنیدید؟ و چه نتیجه‌ای برایتان داشت؟

کلا به مطالعه‌ی مطالب مشاوره‌ای علاقه دارم و خیلی از مقالات مشاوره‌ای سایت را و صحبت‌های کاظم قلم‌چی را در جلسات نفرات برتر از سایت دنبال می‌کردم و مجله آزمون و مصاحبه‌ها را هم مطالعه می‌کردم و حرف های پشتیبان ویژه‌ام را هم گوش می دادم.

چه حرف‌هایی را از پشتیبان ویژه‌تان گوش می‌کردید؟

مثلا بازیابی تجربه‌ی اول من بود که قرار هم نبود برایم تکرار شود خوب اگر زمینه ای از قبل داشتم برایم مفیدتر بود سعی می‌کردم تمام دیدگاه‌های مختلف را در مورد آن بشنوم.

چقدر فکر می‌کنید صحبت‌های شما برای دیگران موثر باشد؟

کسانی که به رتبه‌های خوب فکر می‌کنند باید همه‌ی این حرف ها را بشنوند همه‌ی پتانسیل‌های ممکن را شناخته باشند و در نهایت مثل هیچکدام از ما عمل نکنند.

شغل و تحصیلات پدر و مادرتان را بیان کنید:

پدرم استاد دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته‌ی مهندسی شیمی است. او خطوط کلی را به من نشان می‌داد ولی وارد جزیات نمی‌شد اگر هفته‌ای کم‌کاری می‌کردم تشویقم می‌کرد و توصیه می‌کرد بیشتر مطالعه کنم و اگر بی‌دقتی می‌کردم توصیه‌های لازم را می‌کرد ولی این‌طوری نبود که درس به درس وارد جزئیات شود. به خودم واگذار می کردند و من هم کارهایی را که به عهده من گذاشته شده بود را انجام می دادم.

مادرم لیسانس دارد و به همراه برادرم تلاش کردند محیط خانواده را آرام کنند که بتوانم درس بخوانم.

نکته آخر:

هیچ روش خاصی برای هیچ کسی نمی‌تواند معجره بکند موفقیت و نتایجی که هر کسی کسب می‌کند ارتباط کاملا مستقیم با میزان تلاش او دارد و هر کسی باید به تناسب رتبه دلخواه‌اش تلاش کند.

برنامه‌ی شما برای آینده چیست؟

دوست دارم استاد دانشگاه شوم و فعلا هم برق شریف را انتخاب کرده‌ام.

50% تخفیف ویژه محصولات ماز
مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *