گفتگو با فاطمه گرجی رتبه 4 کنکور که با غلبه بر مشکلات موفق شد

گفتگو با فاطمه گرجی رتبه 4 کنکور که با غلبه بر مشکلات موفق شد

گفتگو با فاطمه گرجی رتبه 4 کنکور که با غلبه بر مشکلات موفق شد

این گفتگورا از زبان خود فاطمه گرجی آغاز می‌کنیم: 

جاده ی زندگی نباید هموار باشد وگرنه خوابمان می برد. من 6 سال گذشته در اثر تصادفی دست راستم را از دست دادم اما با امید به خدا و تلاش و پشتکار از درس جدا نشدم و درس خواندن را با انگیزه ادامه دادم (حتی از همان آغاز نوشتن با دست چپ را تمرین کردم) و در کنکور 94 انسانی رتبه‌ی 4 منطقه 3 شدم و الان در رشته‌ی حقوق تحصیل می‌کنم و توانستم والدینم را سرافزاز کنم. تصمیم نداشتم این موضوع را مطرح کنم ولی وقتی دیدم صحبت های من برای کسانی که در شرایط من هستند ممکن است انگیزه شود و امید پیدا کنند و به آن ها کمک کنم در جشن نخبگان بیان کردم. پس از مطرح کردن آن، دید دیگران به من بیشتر به دیده‌ی افتخار و تحسین بود و بیشتر پذیرفتم و با آن روبرو شدم به اعتماد به نفس من هم کمک کرد.

با توجه به این‌که شما 5 سال دانش‌آموز کانون بودید، سال‌های عضویت در کانون چه تاثیری برای شما داشت؟ از بین آموزه‌ها کدام را موثرتر می‌دانید؟

در این چند سال از همه مهم‌تر برنامه‌ریزی‌اش بود. برنامه‌ی راهبردی مثل یک نقشه و برنامه‌ریزی بود یعنی من قدم‌به قدم با این برنامه‌ریزی با این نقشه پیش می‌رفتم و جلو می‌رفتم هم یک آرامشی محسوب می‌شد که درس‌هایم را می‌خوانم و تمام می‌شود و هم قدم‌های بعدی را به وضوح می‌دیدم.

آیا مجله‌ی آزمون‌ها را مطالعه می‌کردید؟

مجله‌ی آزمون را که می‌گرفتم اول سراغ رتبه‌های برتر می‌رفتم و انگیزه می‌گرفتم و می‌خواستم ببینم آن‌ها چکار کرده‌اند چطوری درس خوانده‌اند و برایم خیلی جذاب بود و همیشه بعد آزمون‌ها مجله را می‌خواندم.

شما نقش اولیای خودتان را در موفقیتی که کسب کرده‌اید چگونه می‌دانید؟

در مورد نقش پدر و مادرم این برایم مهم بود که همیشه با من همراه بودند بعد از ظهر آزمون هم با من در جلسات آقای قلم‌چی شرکت می‌کردند و همیشه مشاوره‌هایشان از هر مشاور حرفه‌ای دیگری‌ بهتر بود اگر با من همراه نبودند و من را حمایت نمی‌کردند من این موفقیت‌ها را کسب نمی‌کردم.

تاثیرگذاری اولیا زیاد است چون دلسوز هستند و خوشبختی فرزندشان را می‌خواهند و از همه‌ی مشاوران و معلمان بیشتر او را می‌شناسند هم با روحیات او آشنا هستند هم این‌که 100 درصد بدون هیچ انتظاری صادقانه موفقیت آن‌ها را می‌خواهند پس می‌توانند بهترین مشاور آن‌ها باشند اگر حمایت والدین باشد دانش‌آموز هم تلاشش را بکند حتما موفق می‌شوند.

با توجه به این‌که تابستان‌های متوالی هم در آزمون‌های کانون شرکت داشتید، در تابستان بیشتر نگاه به آینده را جواب می‌دادید یا گذشته؟

در برنامه‌ی تابستان‌ها بیشتر نگاه به آینده را مطالعه می‌کردم و تاکیدم بر آن بود. هم این‌که مباحث نگاه به آینده جدیدتر و لذت‌بخش‌تر بود و هم این‌که کمتر خوانده می‌شود چون مباحث نگاه به گذشته را قبلا خوانده بودم و تسلط پیدا کرده بودم سعی می‌کردم تاکیدم بر نگاه به آینده باشد.

از کدام کتاب‌های کانون استفاده کردید؟

از کتاب‌های آبی کانون استفاده کردم. کتاب زرد عمومی را در تابستان خیلی استفاده کردم و زرد اختصاصی را خصوصا در نزدیک کنکور کار کردم.

بورسیه چه اثری در موفقیت شما داشت؟

برنامه‌های کانون و بورسیه100 درصد تاثیرگذار بود. برای من یک‌راهی بود مسیری و برنامه‌ای بود، شرایط درس خواندن را برای من فراهم کرده بود اگر نبود مثلا شاید رتبه‌ی من 50 می‌شد به من خیلی کمک کرد و در موفقیتم بی‌تاثیر نبود.

توصیه‌ی شما برای کنکوری‌های امسال چیست؟

این‌که از همین حالا تصمیم بگیرند که هیچ غیبتی در آزمون‌هایشان نکنند و با برنامه‌شان پیش بروند.

50% تخفیف ویژه محصولات ماز
مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *