سامانه خدمات الکترونیکی تاییدیه تحصیلی در دفاتر پیشخوان دولت


 وزیر آموزش و پرورش گفت: برای اولین بار تاییدیه تحصیلی دانش‌آموزان به صورت الکترونیکی و توسط دفاتر پیشخوان دولت و با استعلام از آموزش و پرورش مبداء انجام می‌شود.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دکتر علی‌اصغر فانی در سومین همایش ملی دفاتر پیشخوان دولت که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: همه ساله حدود یک میلیون و سیصدهزار دانش‌آموز سال آخر متوسطه که در امتحانات نهایی شرکت می‌کنند موفق به اخذ دیپلم می‌شوند.
وی با بیان اینکه خروجی‌های آموزش و پرورش در کنکور دانشگاه‌ها و یا اشتغال در مؤسسات دولتی و شرکت‌ها نیاز به استعلام مدرک تحصیلی خود دارند تصریح کرد: این فرآیند تا قبل از رونمایی از این سامانه با مراجعه به مناطق آموزش و پرورش و در زمان زیاد به صورت سنتی انجام می‌شد و امروز این کار توسط دفاتر پیشخوان دولت و با استعلام از آموزش و پرورش مبدا، تاییدیه در کوتاهترین زمان و حداقل هزینه و جلوگیری از سفرهای درون شهری انجام می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش بزرگترین فصل مشترک بین حاکمیت و ملت است گفت: سیاست‌های توسعه مشارکت و تمرکززدایی با هدف کاهش هزینه‌های جاری دولت اتخاذ شده است.
عضو کابینه تدبیر و امید خاطرنشان کرد: آموز ش و پرورش با اتخاذ سیاست‌های توسعه مشارکت‌ها و تمرکززدایی درصدد است با بهره‌گیری از پتانسیل دستگاه‌های غیردولتی خدمات بیشتری را به مخاطبانش ارائه کند.

منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *