تعویق امتحانات و کنکور ۹۹ ؛ چه بر سر سال تحصیلی ۹۹ می آید؟

تعویق امتحانات و کنکور ۹۹ ؛ چه بر سر سال تحصیلی ۹۹ می آید؟

تعویق امتحانات و کنکور ۹۹ : “پنج سناریو برای جبران و بازگشایی مدارس داریم “. این را مشاور وزیر آموزش و پرورش می گوید و تاکید می کند : ممکن است آزمون‌ها و کنکور ۹۹ به تأخیر بیفتد.

آقای عبدالرسول عمادی مشاور وزیر آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر حاضر شد. ایشان درباره وضعیت مدارس در ایام اخیر و احتمال تغییر در برگزاری امتحانات و تأخیر در پایان زمان آموزش در این سال تحصیلی گفت: تاکنون یک ماه تعطیلی داشته‌ایم که ممکن است بعد از عید نوروز هم تداوم یابد. حداقل ۵ سناریو را برای وضعیت‌های محتمل پیش‌بینی کرده‌ایم.

در این نوشته به موارد زیر پرداخته می شود:

احتمال عقب افتادن امتحانات
سال تحصیلی ۹۹ چه خواهد شد؟
زمان آغاز سال تحصیلی ۹۹
اخبار تعویق افتادن کنکور سراسری
کنکور و امتحانات به تعویق می افتد؟
عبدالرسول عمادی، مشاور وزیر آموزش و پرورش از ۵ سناریو مقابله ای با کرونا می گوید

۵ سناریو برای جبران تعطیلات

وی افزود: اولین سناریو تشکیل کلاس‌ها بعد از ۱۵ فروردین است. به این ترتیب یک ماه وقفه اسفند ماه را داریم که با آموزش در فضای مجازی، ارتباط معلمان با دانش‌آموزان و آموزش تلویزیونی تا حدی جبران شده است. ضمنا پیش‌بینی شده است پنجشنبه‌ها هم در صورت بازگشایی مدارس به روزهای آموزش افزوده شوند. در این صورت تغییر چندانی در برنامه امتحان نخواهیم داشت.

تعویق امتحان نهایی و کنکور 99

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: البته پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به‌جای روزهای ابتدایی خرداد، از ۱۷ خرداد برگزار و کنکور هم ۱۵ تا ۲۰ روز معوق شود.

پیشنهاد تعویق امتحانات و کنکور ۹۹ : یک تا دو هفته

عمادی افزود این سناریوها روز شنبه در شورای معاونین نهایی می شود. سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون‌ها با تأخیر برنامه‌ریزی و پیشنهاد می‌شود. کنکور هم یک تا دو هفته به تعویق بیفتد. ما نیمه خرداد تا اواخر خرداد را برای آن پیش‌بینی کردیم.

وی اضافه کرد: اگر تا آخر خرداد هم نتوانیم کلاس‌ها را تشکیل دهیم باید به برگزاری آزمون‌ها در مرداد و شهریور فکر کنیم. آزمون سراسری هم در مرداد یا شهریور برگزار شود البته باید حواسمان باشد به سال تحصیلی بعد آسیب نرساند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: پیشنهاد ما این است که تشکیل کلاس حضوری برای رفع اشکال حتماً در برنامه‌ها باشد. وی افزود حتی اگر بعد از عید کلاس‌ها باز هم با تأخیر شروع شد باید فرجه‌ای برای رفع اشکال گذاشته و بعد امتحانات برگزار شود.

ستاد ملی کرونا اختیار تغییر تقویم آموزشی و تعویق امتحانات و کنکور ۹۹ را دارد

عمادی ادامه داد: این موضوعات در جلسات شورای معاونین وزارتخانه بحث می‌شود و در نهایت باید در ستاد ملی کرونا هم بررسی شود. ستاد ملی مدیریت کرونا اختیار دارد که اجازه دهد تقویم آموزشی یا زمان کنکور به تعویق بیفتد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی درباره نقش معلمان در این ایام گفت: برنامه‌ای که طراحی شد و توسط مدیران مدارس مراقبت می‌شود. بدین ترتیب ارتباط معلم و دانش‌آموز از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برقرار باشد. تا جایی که در استان‌ها رصد شده این ارتباط برقرار است و طوری نبوده که معلمان اقدامی نکرده باشند.

حقوق معلمان خریدخدمات، حق‌التدریس و غیردولتی کامل پرداخت می‌شود

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: مدیران مدارس و معلمان اهمیت این موضوع را بسیار سریع درک کردند و این ایام را، تعطیلی مطلق تلقی نکردند.

عمادی درباره حقوق معلمان غیردولتی، حق‌التدریس ، مستخدمین مدارس، خریدخدماتی‌ها و… گفت: تعطیلات و امتحانات و کنکور ۹۹ اضطراری بوده است. ضمن اینکه همکاران ما کار غیرحضوری انجام داده‌اند و چون تعطیلات ناخواسته بوده  بنابراین حق‌الزحمه معلمان و این گروهها کامل پرداخت خواهد شد.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *